KONFIGURATOR KRAKOWSKICH REKLAM
Konfigurator Krakowskich Reklam

Sprawdź jaka powinna być Twoja reklama

Szczegóły

Folia polimerowa

folia polimerowa

Folia polimerowa – co to jest?

Folia polimerowa to cienka, elastyczna warstwa wykonana z materiałów polimerowych, czyli długich łańcuchów cząsteczek organicznych, zwanych polimerami. Polimery to związki chemiczne, które składają się z powtarzających się jednostek strukturalnych, nazywanych monomerami.

Folie polimerowe mogą być wytwarzane z różnych rodzajów polimerów, takich jak polietylen (PE), polipropylen (PP), polichlorki winylu (PVC), polietylen tereftalowy (PET) i wiele innych. Ze względu na swoje właściwości, takie jak elastyczność, odporność na wilgoć, trwałość i przezroczystość znajdują szerokie zastosowanie.

 1. Opakowania: Folie polimerowe są często wykorzystywane do pakowania żywności, napojów, leków i innych produktów. Mogą chronić produkty przed wilgocią, światłem, gazami i mikroorganizmami.
 2. Reklama i druk: używamy folii polimerowych jako podłoża do druku reklam, plakatów, etykiet i innych materiałów graficznych.
 3. Elektronika: Folie polimerowe są używane w produkcji układów scalonych, wyświetlaczy ciekłokrystalicznych (LCD) oraz w innych komponentach elektronicznych.
 4. Energia: W technologiach związanych z energią odnawialną folie polimerowe mogą być stosowane do produkcji cienkich, lekkich i giętkich paneli.
 5. Ochrona powierzchni: Folie polimerowe stosowane są jako warstwy ochronne na różnych powierzchniach, aby chronić je przed zarysowaniami i ścieraniem.
 6. Medycyna: W medycynie folie polimerowe mogą być wykorzystywane do produkcji np opatrunków, worków na krew, opakowań na sprzęt medyczny.

Gdzie my stosujemy?

Folie polimerowe mają wiele zastosowań w dziedzinie reklamy i marketingu. Głównie ze względu na swoje właściwości i możliwości dostosowania. Oto kilka przykładów, jak folie polimerowe wykorzystujemy w reklamie:

 1. Wizualna prezentacja: Folie polimerowe są popularne w druku reklamowym, w tym plakatów, ulotek, banerów i materiałów promocyjnych. Dostarczają żywe kolory, wyraziste grafiki i atrakcyjne wzory. Przyciągają tym wzrok potencjalnych klientów.
 2. Folie na samochodach i pojazdach: Samochody firmowe, busy i pojazdy dostawcze oklejamy folią polimerową, tworząc ruchomą reklamę. Folie te mogą zawierać logo firmy, informacje kontaktowe, grafikę produktów i inne elementy promocyjne.
 3. Okna i witryny sklepowe: Folie polimerowe stosujemy na oknach i witrynach sklepowych, tworząc atrakcyjne grafiki i komunikaty. Mogą one być stosowane zarówno do dekoracji, jak i do przyciągania uwagi klientów oraz promowania aktualnych ofert.
 4. 3D i efekty specjalne: Niektóre folie polimerowe pozwalają na uzyskiwanie efektów trójwymiarowych (3D) lub specjalnych efektów, takich jak połysk, metaliczność, matowość. Dzięki temu nadajemy reklamom dodatkowej atrakcyjności i oryginalności.
 5. Litery i logo 3D: Folie polimerowe używamy też do tworzenia trójwymiarowych liter i logotypów. Umieszczamy je na fasadach budynków, tablicach informacyjnych i innych miejscach. To pomaga w zwiększeniu rozpoznawalności marki.
 6. Podświetlane reklamy: Niektóre rodzaje folii polimerowych są przeznaczone do podświetlania, co pozwala nam na tworzenie efektownych reklam świetlnych, które są widoczne zarówno w dzień, jak i w nocy.
 7. Tymczasowe reklamy i promocje: Folie polimerowe stosujemy do tworzenia tymczasowych reklam i promocji na różnych powierzchniach, takich jak podłogi, ściany czy chodniki.

Wybór odpowiedniej folii polimerowej zależy od zamierzonego celu reklamowego, budżetu i oczekiwanego efektu wizualnego. Dzięki elastyczności, wytrzymałości i różnorodności dostępnych opcji, folie polimerowe są popularnym narzędziem w branży reklamowej.

Kasetony z pleksi

kasetony z pleksi

Kasetony z pleksi Kasetony z pleksi to popularne elementy dekoracyjne lub reklamowe. Wykonane są z pleksiglasu, który jest znany również jako …

Więcej

Oklejenie samochodu

oklejenia samochodu

                Oklejenie samochodu folią polimerową to proces nakładania specjalnej, elastycznej folii na powierzchnię pojazdu …

Więcej

Druk solwentowy

druk solwentowy

Druk solwentowy to jedna z popularnych technologii druku stosowanych w branży reklamowej. Technologia ta wykorzystuje farby rozpuszczalnikowe, które są aplikowane na …

Więcej

Neonled – logo firmy

neonled

Neonled to ciekawa forma przedstawienia logo firmy. Proponujemy tą technikę we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach – idealnie sprawdzą się w biurach, recepcjach …

Więcej

Oklejanie witryn sklepowych

oklejanie witryn sklepowych

Oklejanie witryn sklepowych to skuteczny sposób na przyciągnięcie uwagi klientów i promocję Twojej marki. Oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc …

Więcej

Kaseton świecący

kaseton świecący

Kaseton świecący Kaseton z dibondu świecący to skuteczne narzędzie reklamowe, które może wyróżnić Twoją firmę lub markę. Dibond to rodzaj kompozytu …

Więcej

Gadżety reklamowe

gadżety reklamowe

Gadżety reklamowe Gadżety reklamowe, które wykonujemy, to doskonały sposób na promowanie Twojej marki i budowanie świadomości marki wśród klientów. Możemy w …

Więcej

Druk UV

druk uv hips

Druk UV jest procesem, w którym stosujemy technologię utrwalania UV do bezpośredniego drukowania na różnych powierzchniach. Drukarka Oce Arizona jest jednym …

Więcej